Jak zklidnit psa na Silvestra

Už se nám to blíží – Silvestr. Je více názorů na to, jak tento den slavit. Někdo je pro klidnější zábavu a stačí mu dobrá společnost, svíčka na stole a maximálně pár prskavek – případ mé rodiny – a pak jsou ti, co si chtějí daný večer maximálně užít a nakoupí spoustu rachejtlí a dělobuchů.

Myslím, že všechna zvířata jsou za jedno a uvítali by klid a pohodu strávenou se svou lidskou či lidsko-zvířecí rodinou. Bohužel člověk si vzal to právo, že na tento den (ale poslední dobou i jiné dny) se bude bavit dle svého a na okolí – zvířata, ale i lidi – ohled brát nebude.

Nám, co máme doma své chlupaté miláčky, pak nezbude nic jiného, než jim dát svou oporu a víru v to, že se nic strašného neděje, i když chápeme, že je jim to velice nepříjemné a že jsme tu pro ně a s námi se mohou cítit v naprostém bezpečí. 😉

Základ je prevence

Pořídili jste si zvířátko a nastává čas prvního Silvestra? Jak se tedy chovat, aby ve zvířeti nevznikl dlouhodobý strach až fobie z petard a ohňostrojů?

Buďte svému zvířátku na blízku, aby vědělo, že vy, kterým věří a respektují vás, jste u nich a tudíž jsou v bezpečí. Vy jste to jejich bezpečí. Vaše klidná přítomnost. Pokud se pejsek (či jiné zvíře) schovává pod vašimi nohami, za vás apod, nechte ho, ať se za vás schovává, ale vyzařujte klid, můžete na pejska/jiného chlupáče hovořit klidným hlubším pomalým hlasem, aby bylo jasné, že vás okolí nechává v klidu. Pokud takto vytrváte, pejsek sice nebude z hluku nadšen, ale rozhodně by neměl začít jančit.

Zachování klidu páníčka a jeho přítomnost jsou pro psa nejdůležitější nástroje, jak překonat prvotní strach z jakékoli nové věci/osoby/situace/zvířete a tím pádem přetrvání jeho pohody při opakovaní této situace v budoucnu. Jakmile pejsek totiž zkušeností zjistí, že je situace sice nepříjemná, ale že má konce a nic se mu nestane a navíc má podporu své rodiny/smečky, bude ji brát o moc lehčeji a klidněji.

Pejsek se situace bál již v minulosti

Pokud jde o pejska, který se bál již v minulosti stejné věci/situace, v našem případě ohňostroje, i tak je základem zachovat klid a nechat psa, ať se u vás klidně schovává. Pokud byste mu toto právo vzali, pes by to nechápal, nezachovali byste se jako správní páníčci, kterým pejsek bezmezně věří. Pes by si tím pádem myslel, že vše leží jen na jeho bedrech a podle toho by se pak choval nejen v této situaci, ale i ve všech ostatních. A pak se většinou diví páník, že ho pes vůbec nerespektuje a neposlouchá.

Takže dejte svému psovi možnost se u vás schovávat a mluvte na něj klidným hlubokým hlasem. Můžete na něj použít i konejšivé signály, které na videích popisuji ve svém zbrusu novém ebooku Řeč těla psa, který je do Silvestrovské půlnoci stále ještě k mání za zvýhodněnou cenu! 😉

Pejsek totálně blázní

Pokud je váš pejsek však v naprostém transu, tak vám doporučuji tuto situaci začít co nejdříve řešit. Kapičky, prášky či jiné přípravky na zklidnění psů jsou sice krátkodobě možné a možná i účinné, ale je to jako když si na ránu, která se neléčí, dáte náplast takové velikosti, aby rána nebyla dočasně vidět, ale stále tam je a nehojí se, naopak se prohlubuje a zvětšuje. Tak je to přesně s oněmi preparáty na zklidnění zvířat. Možná vám pomohou krátkodobě, ale příčinu neodbourají.

Proto pokud chcete psovi skutečně pomoci jednou provždy, je důležité mu pomoct jeho strach překonat a pak už nebude žádných přípravků potřeba.

Můžete to zvládnout vy sami! Buď jste si toho hodně nastudovali všude možně na internetu a máte to v sobě, nebo vám pomůže můj ebook Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků.

Pokud si na to sami netroufáte, můžete se obrátit na pomoc odborníka na etologii/výchovu psů. Já jsem vám samozřejmě kdykoli k dispozici. Provádím nejen osobní konzultace, ale i telefonické či e-mailové. Výčet mých služeb je ZDE>>

Přeji vám i vašim chlupatým miláčkům, ať prožijete příjemný Silvestr a hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti v roce 2018. Ať se vám všem výborně daří! 🙂

Lucie, Dráček, Caesar, Cronos a spol.

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 199,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 99,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!