Můj příběh

Mým cílem je pomáhat lidem pochopit chování svého psa a dovést je k tomu, aby spolu správně komunikovali a rozuměli si. Také majitelům pomáhám díky jednoduchým krokům v klidu zbavit jejich psy strachů a fobií, a tím jim dopomoci ke spokojenějšímu a šťastnějšímu společnému životu! Samozřejmě se zabývám i výchovou a výcvikem psů, a to v jakémkoli věku!

Zdravím vás! Mé jméno je Lucie, což v překladu znamená světlo, ale i světlá, zářící. A toto „světlo“ budu předávat vám i vašim psím miláčkům, abyste je zbavili strachů a fobií, které se u nich objevily. Dnes již vím, jak z ustrašeného či nervózního psa udělat veselého pejska.

V minulosti tomu tak však nebylo.

I já se potýkala s tím, že můj pes odmítal chodit průchodem, kde k nám jednoho dne puberťáci hodili petardu, jejíž rána vylekala nejen mě, ale samozřejmě mnohem víc vylekala mou fenku Dynnynku, která slyšela x krát lépe než já a nechápala, co se stalo.

Byla vystresovaná, kňučela a vzpínala se, jen co jsme se k onomu průchodu přiblížily. Odmítala jít dál, což nám komplikovalo život. Tímto průchodem jsme totiž potřebovaly projít, pokud jsme se chtěly dostat za mým nejlepším kamarádem a jeho psem (Dynnynčiným nejlepším kamarádem).

Druhá možnost tu byla – obcházet půl sídliště. Pro svého psa bych samozřejmě sídliště obešla klidně celé, ale šlo o princip. Chtěla jsem jí pomoci se toho strachu zbavit a ne ji nechat se mu poddat, či vyhýbat. Mou filosofií je, že strachům a fobiím se má čelit! S pomocí a v klidu, ale čelit! Ale jak? V tu chvíli jsem to ještě nevěděla.

Všimla jsem si, že zdaleka nejsem sama, která má psa, trpícího strachem. Mého dalšího kamaráda fenka zase vyla na půl sídliště, když nikdo nebyl doma, dost jim to komplikovalo život. Rodiče museli chodit do práce a můj kamarád zase do školy.

Ven jsme s ním mohli, jen když vzal fenku s sebou, nebo jsme museli být u nich doma. Sousedi na ně chtěli poslat příslušné úřady a přitom oni svou fenku milovali a dělali, co mohli…. ale vysvětlete to ostatním, že jí nijak neubližují?

Pes dalšího mého kamaráda se zase bál aut, byl z útulku a evidentně měl špatné zkušenosti….

Většina psů se bojí veterináře a tak bychom mohli jít dál a dál. Každý z vás si jistě doplní strachy a fobie toho svého psího miláčka.

Své fence i ostatním psům jsem toužila tolik pomoci….

Nakonec jsem to zvládla!

Nejdříve jsem tedy zkoušela metody pokus – omyl. A jednoho dne se to podařilo! Průchodem jsme s Dynnynkou prošly jednou, podruhé, až si ani neuvědomovala, že jím vůbec procházíme. Byl to zázrak? Ne! Bylo to tím, že jsem jí pomohla překonat její strach. A pak už jsme s rodinou nemuseli řešit ani petardy o Silvestru. Prostě byla v pohodě. ?

Téma překonávání strachů a fobií u psů mě začalo velmi zajímat a tak jsem sháněla víc informací. Studovala jsem postupy svých kolegů, a to i zahraničních a vše mi začalo docházet. Vlastně by se taková jednoduchá pravidla měla učit již na základních školách.

Jediné, co nás tam učili, byla těla zvířat, ale ne jejich chování a jak s nimi zacházet. A to ani ve standardních situacích, natož jak zacházet s ustrašeným či nervózním psem. A přitom jsme zemí, která má pomalu nejvíc psů na obyvatele v Evropě.

Jelikož je pomoc psům a jejich pánům skrze zbavování psů jejich strachů a fobií mou vášní a cítím, že i posláním, studuji a také praktikuji tuto metodiku dál a plánuji to i v budoucnu. Pomáhám i tím, že pravidelně chodím venčit psy z útulku v Plzni.

Venčení je velmi důležité, není to jen proto, aby šel pejsek vykonat svou potřebu, je to neuvěřitelně stmelující pro psa a jeho pána. Podle některých odborníků to tvoří 90 % jejich vztahu, to znamená i důvěry, která je pro zbavování strachů a fobií nejpodstatnější.

Skvělá zpráva!

A nyní skvělá zpráva pro vás všechny, kteří chcete svému pejskovi/fence pomoci zbavit se jeho/jejích strachů a fobií a zlepšit a usnadnit tak život nejen jemu/jí, ale i sobě samému a vašemu okolí: váš život bude jednodušší, klidnější a šťastnější! ?

Další dobrou zprávou pro vás je to, že VY  NEBUDETE MUSET měsíce a roky bádat nad tím, jak pejska strachů a fobií zbavit! Stačí si přečíst můj eBook Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků a budete vědět jak na to! Jednoduše a v klidu! ?

Chcete se o mně dozvědět více? Chcete vědět, jakou cestou jsem prošla a co mě vlastně ke zbavování psů strachů a fobií dostalo? Co mi na mé cestě ukázalo, že jdu tím správným směrem a potvrdilo mi, že mám dělat to, co dělám? Tak se podívejte do záložky Více o mně.

Přeji vám i všem pejskům hodně klidu, radosti a lásky! ?

PS: Napište mi s čím vám můžu pomoct, jsem tu pro vás! Můj mail: lucie@luciekotynkova.cz

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 199,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 99,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!