Pes, který chce venku všechno sežrat

Máte doma pejska „popelnici“, který se snaží venku vše sežrat? Někteří pejsci to mají v povaze více a jiní méně, ale tendence v štěněčím či pubertálním věku mívají alespoň chvilku skoro všichni.

Prevence

Ideální je pejskovi neumožnit něco někdy ukořistit a sežrat. Také ho učte od malička povel „Pust“, např. na hračkách, které když pustí, tak dostane odměnu a hračku mu pak obratem vrátíte.

Pes má tendence něco sežrat

Všímáte si, že váš pes má tendence něco sežrat? Tahá k něčemu, když jdete na procházce? Tak okamžitě dejte povel „K noze“, nebo pokud nevidí, neslyší a pejsek má široký obojek, můžete svižně cuknout vodítkem a pak povel zopakovat. Pokud ani to nezabírá, užijte dominantního signálu na kohoutek psa. Pokud vás pes respektuje, po aplikaci tohoto signálu se zklidní a nechá lákadlo lákadlem.

Pes už má „mňamku“ v tlamě

Prostě jste to nestihli a pes už má tu „mňamku“ v tlamě. Co teď? Já používám povel „Pust“, vy použijte ten povel, který váš pes zná a má stejný výsledek. Pokud nechce pustit, ihned aplikujte dominantní signál. Pokud ani ten nepomůže, zkuste vyvinout ještě o něco silnější tlak na kohoutek psa a povel řekněte jakoby vrčivým tónem. Opět je to hodně o respektu. Pokud vás pes nerespektuje nebo z něj máte nedej bože strach, tak se do těchto postupů raději ani nepouštějte a nejprve si v každodenním životě zjednejte respekt.

Pes mňamku pustil

Pokud pes „mňamku“ pustí, tak ho moc pochvalte a dejte mu nějakou super dobrotu nebo více normálních dobrot. Pes musí vědět, že vy jste zdroj potravy a tudíž on si žádnou jinou nemusí hledat. 😉

Pes to nechce pustit

Pokud se na to cítíte, víte, že vás váš pes respektuje, ale prostě si nemůže pomoci a „mňamku“ nechce pustit, můžete použít nejsilnější dominantní signál a tím je povalení. Používá se jen v nejzazších případech.

Povalení nepoužívejte, když má pes strach, je nejistý či vyděšený a potřebuje uklidnit.

Foto + video ukázku povalení naleznete v mém ebooku Řeč těla psa + verbální projevy

Chcete psa naučit „mňamky“ nežrat?

Pak vyhledávejte místa, kde „mňamky“ jsou, jen tak psa zkušenostmi naučíte, že vy jste zdroj potravy a stejně „boj“ o „mňamku“ nikdy nevyhraje. Pak už máte vyhráno vy a máte vyřešeno na léta dopředu. 😉

Lucie Kotýnková - specialistka na zbavování strachů/fobií vašich pejsků, ale i výchovu a výcvik
Mým cílem je pomáhat lidem pochopit chování svého psa a dovést je k tomu, aby spolu správně komunikovali a rozuměli si. Také majitelům pomáhám díky jednoduchým krokům v klidu zbavit jejich psy strachů a fobií, a tím jim dopomáhám ke spokojenějšímu a šťastnějšímu společnému životu! Samozřejmě se zabývám i výchovou a výcvikem psů, a to v jakémkoli věku! Autorka ebooků: Jak poznat, že můj pes trpí strachem/fobií za 1 minutu, Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků, Řeč těla psa + verbální projevy a Jak psa NE/TRESTAT
Komentáře
  • Naučte se, jak poznat, že váš pes trpí strachem/fobií za 1 minutu

    Stáhněte si eBook zdarma a po jeho přečtení rozpoznáte v pár vteřinách jak obvyklé projevy strachu, tak i ty, které byste možná nečekali a tudíž vám pomůže přijít na příčiny nestandardního chování vašeho psa. Čeká vás i překvapení - BONUS NAVÍC! ;-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky