Strach z mužů/osob

Poslední dobou se nám množí dotazy ohledně strachu z mužů. Proto jsem se rozhodla v tomto článku vypíchnout alespoň ty nejzákladnější pravidla, která je nutno dodržovat. A netýká se to jen strachu z mužů, ale jakýchkoli osob, i dětí.

  1. Nikdy nenuťte psa k této osobě násilím.

Naopak se snažte lákat psa na sebe (toho, komu pes nejvíce důvěřuje a respektuje ho) a tato osoba bude mít poblíž (v rozumné vzdálenosti) osobu, které se pes bojí. Pokud pes přijde, odměňte jej.

  1. Udělejte z této obávané osoby, osobu důležitou

Ať tato osoba – muž/dítě – pejskovi dává čerstvou vodu a krmení. Tím se z této dříve obávané osoby stává důležitá osoba – živitel.

  1. Ať tato osoba nehladí psa po hlavě

Pokud jste již došli do fáze, kdy je osoba těsně u psa, pes je klidný a po nabídnutí rozevřené dlaně podél těla pes ruku osobě očichal a nejeví známky stresu, můžete začít s dotyky. Ať ji alespoň z počátku nehladí tato osoba po hlavě či hřbetu, ale od koutků tlamy směrem k uším a po hrudníku mezi předními packami (např. když pes sedí, ale může i stát), a to klidnými pomalými táhlými pohyby. Tam je to pro psa od cizí osoby mnohem příjemnější. Každý pes je však jedinečný. Takže ideální je se zeptat přímo majitele, kde to má pes nejraději. Většinou to ale pro první setkání horní část hlavy nebývá.

  1. Hlavně buďte za jakýchkoli okolností všichni klidní

Při setkání/nácviky s touto osobou buďte hlavně všichni přítomní klidní. Mluvte spíše pomaleji a klidně, mírně hlubokým hlasem, to psy uklidňuje. Klid také vyzařujte.

Detailní postupy jak při strachu z mužů, cizích lidí, dětí a mnoha jiného včetně univerzálního postupu pro zbavení strachu psa z čehokoli naleznete v mém ebooku Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků.

Přeji vám krásné pohodové dny bez strachů vašich pejsků. 🙂

Lucie Kotýnková - specialistka na zbavování strachů/fobií vašich pejsků, ale i výchovu a výcvik
Mým cílem je pomáhat lidem pochopit chování svého psa a dovést je k tomu, aby spolu správně komunikovali a rozuměli si. Také majitelům pomáhám díky jednoduchým krokům v klidu zbavit jejich psy strachů a fobií, a tím jim dopomáhám ke spokojenějšímu a šťastnějšímu společnému životu! Samozřejmě se zabývám i výchovou a výcvikem psů, a to v jakémkoli věku! Autorka ebooků: Jak poznat, že můj pes trpí strachem/fobií za 1 minutu, Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků, Řeč těla psa + verbální projevy a Jak psa NE/TRESTAT
Komentáře
  • Naučte se, jak poznat, že váš pes trpí strachem/fobií za 1 minutu

    Stáhněte si eBook zdarma a po jeho přečtení rozpoznáte v pár vteřinách jak obvyklé projevy strachu, tak i ty, které byste možná nečekali a tudíž vám pomůže přijít na příčiny nestandardního chování vašeho psa. Čeká vás i překvapení - BONUS NAVÍC! ;-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky