23. den Caesara a Crona v nové rodině

Je ráno a hádejte, kdo za námi zase přijel? Jj, správná odpověď, je tu teta a její výchova a výcvik. Ale ze všeho nejdřív muchleníčkoooo. Pak si jen na chvilku odejde do takové malé komůrky a protože se tu chvilku nudíme, s bráchou jsme se rozhodli jí trochu poupravit ty šňůrky na botách. Už ani nevím, který z nás to byl. Zkrátka a dobře, zamakali jsme a ve spolupráci jsme nakousali všechny tkaničky, ale tu jednu, tu jsme ukously téměř celou. Zbyl jen takový malý cancourek.

„Když nám to tak chutná, tetooooo!“ 😉

Teta bojuje, jak to vůbec zavázat, aby jí bota nespadla, ale nakonec je šikovná a zvládne to. Už se těšíme na další okusování těch šňůrek, hrozně nás to s nimi baví a příležitost se najde jen zřídkakdy.

Pak samozřejmě řádíme venku, procvičujeme tetiny povely a její hledání za všemožnými rohy – to už umíme.

Co nás ale venku nejvíce fascinuje je taková divná síťka upevněná na takovém kruhu. Teď to leží na zemi, ale předtím to stálo. Jelikož je u nás ale často silný vítr, tak to raději leží nyní na zemi. No a to se nám moc hodíííí. Síťka, kterou jsme měli už dávno vyhlídnutou je teď v dosahu našich zoubků a tlamiček.

„Supeeer!“ 😉

Okusujeme jí a trháme. Tetě se to však nelííííbíííí. Nakonec zase vyhrává tou svou důsledností a trpělivostí a nás už to nebaví, že nám při tom kousání síťky překáží a ustupujeme a necháme síťku síťkou.

Po chvilce, co teta odešla zjišťujeme, že síťka zmizela, takže máme po hračce….

Ale joooo, máme tu 2 druhy míčků, taky uzly na kousání, ale to nás nebaví. To není opravdický, ale jen jako… My chcem kousat opravdový předměty a ne jen hračky….

No a najednou, z čista jasna, jako zázrakem, objevíme něco hnědého pod malou vrstvičkou sněhu.

„Co to jen je? Je to klacíííík! Hurááááá!“

Je docela dlouhý, a tak ho můžeme s bráchou sdílet. Normálně se o vše poštěkáváme. Máme 2 stejné míčky a třetí jiný, ale stejně se vždy pereme o jeden. I když ten druhý vypadá stejně, není stejný a brácha chce vždy ten, co mám v tlamičce já a naopak.

„Klasikáááá, jsme přece bráááškovéééé!“ 😉

No a tak ten klacík samozřejmě chceme mít oba. Chvilkama se trochu i poštěkáváme, ale jelikož je klacík docela dlouhý, tak ho nakonec nosíme oba společně a v klidu se o něj dělíme.

„Tééééda, by mě zajímalo, jestli ho tu někdo pro nás narafičil, schoval….nebo jestli to byl fakt objev měsíce!“ 😉

Teta zas zkouší, jestli jsme nezapomněli povely SEDNI a LEHNI. Nezapomněliiii. A fakt už nám jdou! 😉

No a co to? Starší psí kámoš už nespí 23 hodin denně jako dřív. Normálně s námi v domácnosti prý totálně omládl. Takže se s ním vídáme už mnohem víc než dřív. Zatím opatrně. Je to takový starší mrzoutek, ale už se spolu občas venčíme na zahradě a na příští výlet za tetkama a obrama prý pojedem už společně!

No nic, už toho na nás zase bylo dost. Jdem si hajnout do pelíšku. Teta se s námi ještě muchlíčkuje před spaním. Dříve jsme jí zkoumali i zoubkama a drápkama, ale vysvětlila nám, že jí to bolí a naučila nás, že zoubkama neochňapávat, ale lízat můžeme jako diví. Tak jí tedy před spinkáním olizujeme ten její holej čumáček a bradičku. To je jiný pošušňáníčko než chlupatej bráškův! 😉

Spinkáme docela dlouho, ale když vstanem, je to zase mazec. Řádíme a řádíme. Pak se zase na chvilku zklidníme a v tu chvíli se zase sbližujeme se starším psím spolubydlou. Téééda, už to fakt vypadá, že budem psí kámoši. 😉

Akorát prý nesmíme v jeho přítomnosti být takoví raubíři a máme být klidňoušci. 😉

Občas je z nás ještě trošku nervózní, ale teta ho vždycky zklidní a pak už jde i v klidu od nás a vykračuje si. 😉

Teta s námi ještě zkoušela hru, že na vodítko připne uzel na kousání a tahá ho po sněhu, ale nás to moc nebavilo. Nejvíce nás baví se s bráškou poštěkávat a nebo teď nově se tahat o klacíček. 😉

„My si zábavu vymyslíme sami, tetoo. Nepotřebujeme tvoje vymyšlený hračky. Není nad vlčátkovou kreativitu!“ 😉

Jo a na závěr chci ještě říct jednu zajímavost. Jelikož chceme tetě i páníkovi trochu zamotat hlavinku, tak jednou jsem hodnější já a podruhé zas brácha. Většinou si to střídáme ve dnech. Jeden den tak a druhý tak. No a dnes jsme si momentálně rozdělili teritorium. Já ho mám venku a brácha zase uvnitř. A ten druhý se tam tomu „šéfíkovi“ podřizuje.

„To jsme to vymysleli, co?“

Tak jooo, mě už se zas klíží očíčka……Chrrrrr…..

Audio verzi si pusťte ZDE>>

Líbí se vám zápisky z deníčku Caesara a Crona a chtěli byste, aby je četli nebo poslouchali i vaši příbuzní, kamarádi, kolegové, či známí? Tak jim pošlete link na objednávkový formulář, na němž naleznou i odkaz na 5 zápisků ZDARMA  a pak nechte jen na nich, zda je budou zajímat i další díly, které jsem napsala či připravuji i do budoucna. 

Odkaz na Deníček Caeasara a Crona naleznete vy i vaši blízcí ZDE >>

Nejnovější příspěvky

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 199,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 99,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!