Zbavení strachu z mužů

Zde najdete další tipy, jak pejska zbavit strachu z mužů! ?

Proč se psi bojí mužů?

Základní informace o tom, proč se psi mužů bojí více než žen a jaké mohou mít důvody se dočtete v mém novém článku ZDE >>

Tam se dozvíte i o prevenci, aby ke strachu vůbec nedošlo a nástin toho, jak tento strach u pejska překonat.

Další tip jak psa zbavit strachu z mužů!

Pokud jste náhodou nečetli můj článek viz odkaz výše, tak než začnete, určitě se zamyslete nad tím, zda má váš pejsek strach ze všech mužů, nebo z mužů s nějakým specifickým rysem/vlastností.

Bojí se mužů v uniformě? S bradkou? Vysoké postavy? Hlubokým hlasem?……….

To je totiž velice důležité!

Když už máme zkonkretizovanou přesnou příčinu strachu, můžeme začít se zbavováním strachu!

Nejlepším způsobem, jak psa strachu zbavit je vystavovat ho příčině strachu a přitom ho pozitivně motivovat. Co tedy budete potřebovat? Muže, a pokud se váš pes bojí mužů například s vousy, tak budete potřebovat muže s vousy, kteří vám při zbavování vašeho psa strachu pomohou (nejlépe např. 2 muže figuranty). Pokud nemáte možnost sehnat přátele se znaky/rysy, kterých se váš pejsek bojí, tak zkuste improvizovat = takového člověka si „vytvořit“ pomocí různých pomůcek (udělat mu vousy, obléci ho do oblečení, které strachu psa odpovídá nebo se mu blíží apod.). Ale stále platí, že by to měl být muž, kterého váš pes nejlépe nezná, protože by neměl poznat jeho pach.

Pokud jste „figuranta“ sehnali, nechte svého psa na delším vodítku, ať se k němu přiblíží do takové vzdálenosti, do jaké bude sám chtít (to platí u psů, kteří se bojí, ale neprojevují agresivní chování). Ať se ho muž nedotýká, nemluví na něj a nedívá se mu do očí. To by psa mohlo děsit. Figurantovi dejte předem nějaké dobrůtky, které váš pejsek miluje. 😉

Ať muž hodí dobrůtku za vašeho psa, který tudíž musí jít dál od figuranta, aby si ji vzal. Mezitím ale figurant hodí další, např. 3, dobrůtky mezi něj a psa, aby psa motivoval k přiblížení se k němu.

Chceme v psovi vyvolat zvědavost a pozitivním motivováním překonat jeho strach a také mu ukázat, že i při kontaktu s mužem se nemá čeho bát. Pokud je pes klidný a neskáče nebo netáhne pryč,  ať mu muž zkusí dát pamlsek přímo z ruky, ale ať je ten pamlsek na otevřené dlani a muž se ho zatím ani nedotýká, ani na něj nemluví a hlavně žádný oční kontakt.

Pokud je vše v pořádku, přikročte k další fázi sbližování. Jděte vedle muže se psem a v nestřeženém klidném okamžiku muži předejte vodítko a psa bude společně s vámi venčit muž. Vše v klidu, jakoby se nic nedělo. Prostě jen tak mimochodem muži předejte vodítko a pokračujte stejným tempem a v klídku. Pokud chcete vztahy s mužem/muži ještě více vylepšit a upevnit, ať vašeho psa muž nakrmí a třeba i vícekrát (jak jsem již doporučovala v ebooku). I když není zrovna členem vaší domácnosti. To psovi ukáže, že muž je důležitá osoba – živitel a bude ho úplně jinak brát/respektovat.

Toto vše samozřejmě zabere čas. U některých pejsků dobu kratší, u některých delší, záleží na osobnosti psa, pána i muže figuranta. Pokud vše probíhá v klidu, a váš pes má jen úzkost či mírný strach a je odvážnější povahy, může to proběhnout i v jedné/dvou procházkách. Pokud je problém hlubšího charakteru a strach trval i léta, bude procházek potřeba více. Ale nebojte, s každou další to půjde snadněji a snadněji! 😉

Doporučení k dosažení toho nejlepšího výsledku:

$

Pokud můžete, měňte figuranty, kteří mají právě ty rysy/vlastnosti, kterých se váš pejsek bojí.

$

Měňte i prostředí, ve kterém nacvičujete. Aby váš pes byl klidný na všech „územích“ a ne jen u vás doma, ale i na ulici, v dopravních prostředcích, kde můžete různé muže potkávat apod.

$

Jakmile uvidíte malé známky nervozity vašeho psa, odveďte mu pozornost povelem a ze začátku třeba i zacloněním příčiny strachu – v tomto případě muže. Jakmile je pes klidný, pochvalte ho, a krůček po krůčku pokračujte v nácvicích.

$

Pozor na to, abyste byli před i v průběhu nácviků skutečně klidní. Zapomeňte na minulost. Nyní jste klidní a váš pes to zvládne a mužů se bát přestane. Nic jiného si nepřipouštějte. Tak to prostě bude a hotovo! Psi jsou jako houba, když budeme vysílat negativní či ustrašenou energii, vtáhnou ji do sebe a budou vysílat totéž. Takže pozor na to, ať svého psa ovlivňujete pozitivně! ?

Přeji vám mnoho zdaru!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 199,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 99,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!