Udělali jste chyby? Napravte je! ;-)

Nedávno jsem měla velice příjemný rozhovor s jednou klientkou, která se potřebovala poradit ohledně své 3 členné psí smečky.

Většinou mou pomoc vyhledají klienti, kteří si jsou vědomi toho, že udělali chyby, ale důležité je, že si to uvědomili a vyhledají odbornou pomoc a to je tím nejdůležitějším krokem a zároveň je to i část úspěchu pro ně i pro jejich pejsky. 😉

Každý dělá chyby, chybami se člověk prostě učí. Samozřejmě, že je ideální nedělat žádné, nebo jich udělat úplné minimum, to je jasné, ale upřímně…. Kdo nikdy neudělal chybu?

Jak tato má milá klientka správně poznamenala: „Kdo nic nedělá, nic nezkazí!“ A to je svatá pravda.

Je smutné, když někteří lidé dokážou ostatní jen kritizovat a soudit, místo rady a pomoci.

A ještě smutnější je, když někdo hledá pomoc u odborníka a jediné, co se dozví je, že to udělal úplně špatně, ale rady jak to napravit nedostane žádné či minimální. Takže je pak člověku, který chce situaci napravit jen hůře.

Já se snažím své klienty maximálně povzbuzovat, protože elán do překonávání strachu pejsků nebo do práce s nimi a korekce chyb, které v minulosti nastaly, je nejdůležitější.

Přece jak jinak pomoci pánovi a jeho pejskovi k lepšímu a spokojenějšímu životu než tím, že je pán klidný, veselý a sebevědomý. Pokud pán dostane u odborníka jen „slovní výprask“, pak to má naprosto opačný efekt, než jaký páník a jeho pes potřebují.

A jestli takovíto páni trenéři či laikové odsuzují ostatní….ať se zamyslí, jestli nikdy neudělají žádnou chybu a jak se dostali tam, kde jsou nyní. Nikdy chybu při své praxi neudělali? Ti upřímní vám řeknou, že určitě chyby udělali a nyní jsou to zkušenosti, které jim dopomohli tam, kde jsou nyní. A ti ostatní? To nechám na vaší představivosti.

Cituji: „Není nic špatného na tom, když děláš chyby. Chyby jsou součástí našeho života a jsou nezbytné k tomu, abys mohl růst. Je to jako v tom rčení: Štěstí je výsledkem dobrého úsudku, dobrý úsudek vychází ze zkušeností a zkušenosti jsou výsledkem špatného úsudku. Jenže dělat štejné chyby pořád dokola, den za dnem, to je zlé.“ [Zdroj: Robin S. Sharma – Mnich, který prodal své ferrari]

Takže chybovat je lidské, ale důležité je si chyby a jejich následky uvědomit a příště už je nedělat a pokud nevíte, jak na to, poraďte se s odborníkem. 😉

Přeji vám i vašim chlupatým miláčkům krásné klidné dny.

Lucie 🙂

Lucie Kotýnková - specialistka na zbavování strachů/fobií vašich pejsků, ale i výchovu a výcvik
Mým cílem je pomáhat lidem pochopit chování svého psa a dovést je k tomu, aby spolu správně komunikovali a rozuměli si. Také majitelům pomáhám díky jednoduchým krokům v klidu zbavit jejich psy strachů a fobií, a tím jim dopomáhám ke spokojenějšímu a šťastnějšímu společnému životu! Samozřejmě se zabývám i výchovou a výcvikem psů, a to v jakémkoli věku! Autorka ebooků: Jak poznat, že můj pes trpí strachem/fobií za 1 minutu, Snadno zbavte svého psa strachu z čehokoli pomocí mých 7 kroků, Řeč těla psa + verbální projevy a Jak psa NE/TRESTAT
Komentáře
  • Naučte se, jak poznat, že váš pes trpí strachem/fobií za 1 minutu

    Stáhněte si eBook zdarma a po jeho přečtení rozpoznáte v pár vteřinách jak obvyklé projevy strachu, tak i ty, které byste možná nečekali a tudíž vám pomůže přijít na příčiny nestandardního chování vašeho psa. Čeká vás i překvapení - BONUS NAVÍC! ;-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky