25. den Caesara a Crona v nové rodině

Aaaah, to jsme se to na dnešek krásně vyspinkali….. Copak nás asi čeká?

Už vím! Teta nám slíbila, že dnes s námi půjde na opravdovou procházku. Už žádné jen jako na zahradě, ale opravdovská dospělácká procházka na vodítku ven za hranice pozemku. Zatím prý raději na vodítku – dlouhé šňůře, které teta říká stopovačka. Prý jen pro jistotu, kdybychom se něčeho polekali a prchali. Přece jen nás ještě musí trochu hlídat, když jsme v tom záhadném světě ještě nikdy nebyli po vlastních tlapkách, ale jen 2x autem.

Už nějakou dobu s námi teta procházku na vodítku procvičovala doma i na zahradě, takže to už umíme! 😉

„Taaaak tetoooo, jsme připraveni. A huráááá ven!

Tééééda, tady je to fakt hezký. Akorát tu zatím není žádná tráva….jen takový šedivo-černý studený povrch. A jdeme mezi ploty….no zatím nic mooooc…..“ 🙁

V klidu si vykračujeme, když v tooom…….

„Vrrrrr, haf, haf, haf, vrrrrrrr, haf, haf, haf!“

„Fuj, to jsem se lek! Co blázníš? Co na nás tak vrčíš? To nevidíš, jaké jsme dvě malé kuličky? Co bychom ti asi tak udělali ty velký chlupatý vyceněný tesáku. Tééééda, ten má zubůůůů, viď brácha? A dokonce mu vidím i dásně, to asi nebude zrovna přátelský soused, cooooo?

Já se bojííííím. Tetoooo, tam nejduuuu, tam mě nikdo nedostane!!!!“

Brácha to prošel. Mám dilema. Jít za bráchou a být s ním, když jsem vystrašený, nebo být zaseklý poblíž toho maniaka, nebo zkoušet ukecat tetu, že teda půjdem domu, že je mi na zahradě líp?

Nemůžu se rozhodnout. Koukám vyděšeně na tetu, ale ta je v klidu.

„Ty se toho divokýho šakala nebojíš?“

A ona, jako by mi rozuměla říká: „Klid Crone, pojď, půjdeme za bráškou Caesarem, jooo?“ 😉

No……to teda nevím….. Teta začala zase jít a tak pomalu také popocházím. Už jsem v půlce délky plotu. A hele, on mě fakt nemůže kousnout! Má tam ten plot! To je dobrý…..brácha na mě čeká na konci tohoto a dalšího plotu, kde nikdo nevrčí a neštěká. Takže začínám pomalu cválat za ním.

„Hurááááá! Dokázal jsem toooo!!! Jsem boreeec!“ 😉

Pak s bráchou jdeme na zasněženou louku. Tam jsem zase ve své kůži já, zatímco Caesar je rozvážnější. No jo, to je to naše rozdělování, kdo je kde větší šéf. Caesar na ulici, já na louce. 😉

Po návratu domu jsme unavení jak blázen. Jdem si lehnout a jen koutkem očka koukáme na našeho spolubydlu Grofa. Co to s ním je? Nejen, že nespí 23 hodin denně, jako předtím, ale dokonce se asi dočista pomátl….. Asi už má sklerózu. Vypadá to, že dočista zapomněl na fakt, že už je dědeček, kterému je 16 let.

„Páníku, co mu to dáváš do jídla, že tu běhá po zahradě jako divoký koník? Skáče a dovádí…..že ty mu tam přidáváš nějaký elixír mládí?

Nebo…..že bychom to s ním nevědomky provedli my s bráchou?“

No páníček i panička si to myslí a veterinářka prý tvrdí to samé.

„Takže my jsme elixír mládí? To jsme netušili? A co z toho jako máme my, viď brácha?

Tak prý asi nic….slyšel jsem něco o dobrém pocitu, ale toho se nenajím, že jo? Nebo že by jo? No chutná mi líp, spím líp…..ty taky, brácha?“

„Jo, jo, taky!“ 😉

„Aha, tak z toho taky něco máme, i když to není k jídlu. Tak aspoň že taaak.“ 🙂

Jo a taky se vám musíme pochlubit, že povely „Sedni“ a „Lehni už zvládáme skoro na jedničku, no dobřeee, tak na 2-…. No a teď se učíme nový povel „Vstaň“! To koukáte, co?

Taky už nás více zajímá míček a taky snííííh! Přišli jsme jim na chuť. Hlavně se nám líbí, když nám ten kluk od páníka (že by lidský brácha?) hází sněhové míčky. To je legrace! Hází je do vzduchu a my se je snažíme chytnout za letu. No prostě supeeer! Nejvíc se nasmějem, když jeden z nás brášků hodí tlamu!

„To je vám sranda! Cha, cha, chaa!“

A už je to tu, klíží se nám po těch procházkách a blbnutí ve sněhu očíčka. Usínáme v kuchyni na podlaze a necháváme si zdát o plných mlskách, které jsme právě vyprázdnili.

„Třeba se během našeho spánku naplní jídlem, jako je tomu v pohádce „Hrnečku vař“! Ale tohle se bude jmenovat „Psí misko, koukej se naplnit“! Cha, cha, chaaaa! Tak dobrou nooooc. 🙂

Audio verzi si pusťte ZDE>>

Líbí se vám zápisky z deníčku Caesara a Crona a chtěli byste, aby je četli nebo poslouchali i vaši příbuzní, kamarádi, kolegové, či známí? Tak jim pošlete link na objednávkový formulář, na němž naleznou i odkaz na 5 zápisků ZDARMA  a pak nechte jen na nich, zda je budou zajímat i další díly, které jsem napsala či připravuji i do budoucna. 😉

Odkaz na Deníček Caeasara a Crona naleznete vy i vaši blízcí ZDE >>

Nejnovější příspěvky

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 199,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Zadejte své jméno a e-mail a získejte eBook ZDARMA!

Stažením mého ebooku v hodnotě 99,- Kč zcela ZDARMA Vás budu brát jako svého milého zákazníka a protože vidím, že Vás toto téma zajímá, i v budoucnu Vám budu zasílat hodnotné e-maily s podobnou tématikou.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Ing. Lucie Kotýnková) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších zajímavých e-mailů.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko "Odhlásit" na konci každého zaslaného e-mailu.

You have Successfully Subscribed!